Dobrodružství Hucka Finna

CSFD 66 %
Rodinný / Dobrodružný / Drama
USA, 1993, 103 minut

Přehraj.to

158845486_b31671Hlavní postavou v pořadí již osmé filmové adaptace nadčasového románu Marka Twaina je napůl negramotný chlapec Huckleberry Finn, který jde z jedné nepříjemnosti do druhé, navzdory všem marným snahám vdovy Douglasové, která se ho snaží po smrti jeho matky vychovat. Huckův otec, notorický alkoholik a hrubián, se rozhodne syna unést a zabít ho, aby získal peníze po chlapcově matce. Jeho plán se však nezdaří, protože Huck předstírá smrt, podaří se mu uniknout a po řece Mississippi se vydá zpět ve společnosti uprchlého otroka Jima. Cestou po legendární řece prožívá nesourodá dvojice celou řadu veselých i vážných dobrodružství a potkává řadu svérázných lidí a lidiček.

Jsou mezi nimi například dva podvodníci Ktál a Vévoda, kteří se vydávají za anglické cestovatele, aby podvedli dvě sestry a připravily je o jejich majetek, nebo odvážná dvanáctiletá dívka Susan Wilks, od níž nakonec Huck dostane první polibek v životě. Každé dobrodružství v Huckovi něco zanechá, stejně jako každý den strávený na řece a také Jim, který ho zbaví rasistických názorů, ve kterých Huck vyrůstal.


Režie: Stephen Sommers

Scénář: Stephen Sommers

Herci: Elijah Wood, Courtney B. Vance, Robbie Coltrane, Jason Robards, Ron Perlman, Dana Ivey, Anne Heche, James Gammon, Curtis Armstrong, Frances Conroy, Reneé O'Connor, Ben Scott, Leon Russom, Laura Bell Bundy, Garette Ratliff Henson, Dion Anderson, Paxton Whitehead, Tom Aldredge

Vyhledat "Dobrodružství Hucka Finna" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.