Heroin

CSFD 80 %
Krimi / Thriller
Francie / Itálie / Západní Německo, 1970, 78 minut

Přehraj.to

159579352_6a16c0Jean Gabin v roli venkovského statkáře, který vzal spravedlnost do vlastních rukou.
Francouzsko-italský snímek režiséra a scenáristy Pierra Granier-Deferrea z roku 1970 připomene Jeana Gabina (vl. jménem Jean-Alexis Moncorgé 1904–1976) v období jeho nejvyzrálejšího herectví, kdy měl již za sebou desítky slavných rolí včetně Jeana Valjeana či slavného komisaře Maigreta. Po dobu své 20 let dlouhé herecké kariéry natočil Jean Gabin téměř půl stovky filmů.
Postava starého patriarchálního farmáře Augustea Maroilleura, kterou ztvárňuje v tomto kriminálně laděném thrilleru, Jeanu Gabinovi dokonale padne. Jeho hrdina je despotickým, ale svým způsobem spravedlivým vládcem své půdy v tradiční farmářské rodině v Normandii, ve které společně hospodaří dvě dcery i jejich manželé. Ve chvíli, kdy Auguste zjistí, že jeho vnuk Henri je zapleten do nebezpečného obchodu s pašeráky drog a že jeho farma se dokonce stala úkrytem pro smrtící bílý prášek, neváhá vzít spravedlnost do svých rukou. Když je však prolita krev, nebezpečná hra se mění v nevyhlášenou krutou válku bez zákona a pravidel.


Režie: Pierre Granier-Deferre

Scénář: Pierre Granier-Deferre, Pascal Jardin

Herci: Jean Gabin, Pierre Dux, Julien Guiomar, Christian Barbier, Danièle Ajoret, Eléonore Hirt, Michel Barbey, Félix Marten, Marc Porel, Armando Francioli, Reinhard Kolldehoff, Henri Poirier, André Weber, Dominique Zardi, Henri Attal, Rita Maiden, Albert Delpy, André Rouyer, Gabriel Gobin, Marcel Pérès, Paul Bonifas, Jacques Galland, Jean Cherlian, Tony Rödel, Corrado Guarducci, Astrid Frank

Vyhledat "Heroin" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.