Hvězda severu

CSFD 67 %
Krimi / Drama
Francie, 1982, 124 minut

Přehraj.to

160429011_f9e3aeHvězda severu (v originále L’étoile du Nord) je jméno francouzského vlaku na trase Paříž-Amsterdam, ve kterém se odehraje vražda egyptského milionáře. Ten je spojen s mladou francouzskou tanečnicí Sylvií, která udržuje vztah se stárnoucím Édouardem Binetem. Milionářova vražda přiblíží Bineta k Sylviině rodině, zvláště její matce Louise, která žije v belgickém penziónu.
Proslulý režisér Pierre Granier-Deferre se s filmem Hvězda severu již poněkolikáté obrátil k literární předloze slavného spisovatele Georgese Simeona. Novela Nocležník je zasazena do 30. let a na filmový pás byla převedena již v letech 1939 a 1947. Granier-Deferrova adaptace vznikla s přispěním slavného scénáristy Jeana Aurencha (oba také získali Cézara za scénář), přičemž oproti předloze byl film v některých detailech pozměněn. Ve Francii měla Hvězda severu premiéru 31. května 1982.


Režie: Pierre Granier-Deferre

Scénář: Jean Aurenche, Pierre Granier-Deferre, Michel Grisolia

Herci: Simone Signoret, Philippe Noiret, Fanny Cottençon, Julie Jézéquel, Dominique Zardi, Pierre Forget, Jean Rougerie, Patricia Malvoisin, Jean-Yves Chatelais, Liliana Gerace, Malek Kateb, Gamil Ratib, Jean Dautremay, Dany Jacquet

Vyhledat "Hvězda severu" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.