Kdysi byli bojovníky

CSFD 86 %
Drama / Krimi
Nový Zéland, 1994, 102 minut

Přehraj.to

max1343659348-front-coverAdaptace kontroverzního bestselleru maorského autora Alana Duffa líčí osudy typické maorské dělnické rodiny s nezaměstnaným otcem, násilníkem a pijanem, a kdysi krásnou matkou neúspěšně usilující o štěstí svých dětí. Snímek ohromuje scénami až zvířecí brutality, ale upoutává též obrazy plnými citu, humoru a naděje.

Režisér adaptoval bestseller kontroverzního maorského autora Alana Duffa, který se zabývá problémy vykořeněných domorodců a míšenců žijících v betonové džungli na městské periferii, s nebývalým citem. Děj líčí osudy typické dělnické rodiny s nezaměstnaným otcem, násilníkem a pijanem, a kdysi krásnou matkou neúspěšně usilující o štěstí svých dětí. Snímek ohromuje scénami až zvířecí brutality, ale upoutává též obrazy plnými citu, humoru a naděje. Vizuální naléhavost díla tlumočí barevně a tónově bohatá kamera konstatující smírnou krásu krajiny i odpudivou atmosféru předměstí. Film se stal událostí roku 1994 a získal více než dvacet cen na předních filmových festivalech, kde byli vyzdvihovány především herecké výkony představitelů, vesměs Maorů a míšenců, jakým je sám i režisér.

 


Režie: Lee Tamahori

Scénář:

Herci: Rena Owen, Temuera Morrison, Cliff Curtis, Pete Smith, George Henare, Ian Mune, Julian Arahanga, Mamaengaroa Kerr-Bell

Vyhledat "Kdysi byli bojovníky" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.