Kousek nebe

CSFD 72 %
Drama / Romantický
Česko, 2004, 85 minut

Přehraj.to

42234_86e16fPříběh filmu Kousek nebe vypráví o lásce, přátelství a soudržnosti, která pomáhala důstojně přežít v nejtěžších dobách. Ve zdech komunistického kriminálu 50. let se odehrává příběh křehké lásky dvou mladých lidí. Přestože historické reálie by tomu mohly napovídat, není Kousek nebe politickým plakátem, ale v první řadě milostnou romancí, která ukazuje, že láska si najde cestu všude a i za těch nejdramatičtějších okolností.

Prudká povaha a neodbytný pocit vzdoru vůči všemu, co se děje kolem nás, přivedly Luboše na lavici obžalovaných. Výrok soudu je jednoznačný a trest dlouhý a těžký. Luboš však ani v „díře“ nedokáže zkrotit svou lásku k jazzu a věčně sálající plamínek rebelství, který v sobě nosí. Na důkaz toho, že na světě není místo, kde by se nemohla narodit láska, potkává Luboš právě za zdmi věznice Danu. Není to skutečné setkání, jen spíše střet pohledů, drobounké jiskření, z nějž vzejde milostný cit. Ze solidarity a podpory spoluvězňů se pak zrodí malá vzpoura, která pomáhá naplnění lásky. Lásky, která vznikla v nesprávnou chvíli na nesprávném místě.


Režie: Petr Nikolaev

Scénář: Jiří Stránský

Herci: Jakub Doubrava, Táňa Pauhofová, Petr Forman, Zuzana Stivínová ml., Karel Zima, Ondřej Vetchý, Pavel Zedníček, Vladimír Javorský, Pavel Landovský, Rudolf Pellar, Eva Jiroušková, Josef Šebek, Lenka Vychodilová, Braňo Holiček, Jana Svobodová-Mařasová, Miloslav Kopečný, Hynek Čermák, Stanislav Lehký, Monika Zoubková, Robert Jašków, Petr Vacek, Martin Zahálka, Martin Písařík, Jiří Strach, Jaroslav Šmíd, Pavel Vacek

Vyhledat "Kousek nebe" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.