Modrý samet

CSFD 83 %
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 1986, 120 minut

Přehraj.to

5799_f4e868Student Jeffrey Beaumont se vrací do rodného města Lumbertonu, aby pomáhal otci v obchodě. Při jedné z procházek po okolí najde v trávě uříznuté lidské ucho a předá ho policejnímu inspektorovi Williamsovi. Od jeho dcery, naivní Sandy, získá o případu další informace. Tak se dozví o existenci ženy jménem Dorothy Vallensová a vydá se do nočního klubu, kde tato žena zpívá. Dorothy ho fascinuje a on se vloupá do jejího bytu, kde se vzápětí stane svědkem brutálního znásilnění. Později se dozví, že muž Dorothy a její dítě jsou v rukou Franka Bootha, psychopatického vraha.
Režisér David Lynch přivádí ve svém psychothrilleru diváka do světa násilí a sexuální perverze, do světa, který se skrývá za idilickou fasádou amerického provinčního městečka, za jeho kvetoucími a pečlivě udržovanými zahrádkami.


Režie: David Lynch

Scénář: David Lynch

Herci: Isabella Rossellini, Kyle MacLachlan, Dennis Hopper, Laura Dern, Hope Lange, Dean Stockwell, George Dickerson, Priscilla Pointer, Brad Dourif, Jack Nance, Angelo Badalamenti, Frances Bay

Vyhledat "Modrý samet" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.