Nae meori sogui jiugae

CSFD 87 %
Romantický / Drama
Jižní Korea, 2004, 117 minut

Přehraj.to

44358_07a89bFilm jako takový je v podstatě romancí mezi majetkově nerovným párem, což není nic nového pod sluncem. ON a ONA (korejská jména si ke své škodě takřka nikdy nepamatuji) se do sebe kuriozně zamilují a plánují společný život. Svět ve filmu ovšem není tak idylický, jak by se snad zprvu mohlo zdát. Zápletka tedy působí poměrně tuctově a z velké části v podstatě i je, co však film vynáší mezi (patrně) nejlepší jihokorejské snímky poslední dekády, je jeho provedení, které veškeré emoce „ždímá až na kost“ (a to prosím neberte nikterak pejorativně). Druhá polovina filmu rozhodně není nic pro emocionálně slabé povahy, doporučuji vybavit se potřebným počtem papírových kapesníčků.
Trochu mě na filmu iritovala hudba, zejména ta, u níž jsou uvedeny (v mé verzi) české titulky, ale není to zase nic tak hrůzostrašného a své místo ve filmu má. Herecké výkony se mi těžko hodnotí, protože obecně u asijských herců mám trochu problém s jejich prací s mimikou, nicméně obě hlavní postavy působily velmi uvěřitelně a věrohodně. Film je celkově dost soudržný a technicky vybroušený k velmi pěknému pokoukání.


Režie: John H. Lee

Scénář: John H. Lee

Herci: Woo-sung Jung, Ye-jin Son, Jong-hak Baek, Sun-jin Lee, Kwang-rok Oh, Jung-ki Kim, Sang-gyu Park, Hie-ryeong Kim, Ji-hyun Seon, Bu-seon Kim, Min-sung Jung, Byung-gil Kwon

Vyhledat "Nae meori sogui jiugae" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.