Poplach v oblacích

CSFD 64 %
Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy
Československo / Západní Německo, 1978, 76 minut

Přehraj.to

31175_d5043bSestřihem sedmi dílů III. série středometrážních filmů, uváděných pouze v televizi, vznikly dva celovečerní filmy „Od zítřka nečaruji“ a „Poplach v oblacích“ uvedné do kin. Tento film byl vytvořený z epizod: „Pan Tau – Poplach v oblacích“, „Pan Tau – Lov na slona“ a „Pan Tau – Noc v safari“.

Pohádková dětská komedie o tom, co všechno způsobí procházka Pana Tau na křídle letadla a slůně Bimbo, které mu ukradne kouzelný klobouk. Značný rozruch vzbudí mezi cestujícími letadla mířícího do Prahy elegantní muž v buřince, který se s naprostým nezájmem o přírodní zákony prochází po křídle. Někteří ho považují za halucinaci, jiní za trik a III. bezpečnostní inspektor Málek za zašifrovanou zprávu o únosu. Jedině malá Alenka ví, že je to laskavý kouzelník pan Tau. Ten není po přistání letadla samozřejmě k nalezení a zatímco se horlivý Málek ujímá vyšetřování, přijde pan Tau o kouzelnou buřinku, kterou mu ukradne slůně Bimbo, čekající na letišti na převoz do Safari. Aby ji získal zpět musí se ukrýt ve voze a čekat na vhodnou příležitost. Jako by už to nezpůsobilo panu Tau dost potíží, najde buřinku zřízenec Kalous a ještě navíc po krátké zastávce mezi poli ujede, aniž by si všiml, že Bimbo opustil špatně zajištěnou klec. Pan Tau se tak ocitá bez buřinky, zato se slůnětem v patách mezi poli, kde záhy způsobí řádný rozruch. A buřinka je v nedohlednu.


Režie: Jindřich Polák

Scénář: Ota Hofman

Herci: Otto Šimánek, Vlastimil Brodský, Petr Nárožný, Alena Jirešová, Josef Dvořák, Robert Vrchota, Michael Hofbauer, Eliška Sirová, Jan Sedláček, František Husák, Miroslav Vydlák, Martina Červená, Josef Bláha, Vít Olmer, Jiří Lábus, Lenka Termerová, Stanislava Coufalová, Viktor Maurer, Milan Riehs, Karel Meister ml., Karel Bělohradský, Zdeněk Martínek, Jiří Kodet, Petr Pospíchal, Petr Skarke, Ladislav Županič, Dagmar Patrasová, Elena Strupková, Otto Budín, Zdeněk Srstka, Vladimír Pospíšil, Žofie Veselá (Kanyzová), Josef Střecha, Stanislav Vyskočil, Václav Vydra nejml., Jitka Zelenohorská, Ludmila Zábršová-Molínová, Jiří Šolc, Marta Kaňovská, Jan Pohan, Pavel Stránský

Vyhledat "Poplach v oblacích" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.