Případ Dominici

CSFD 72 %
Krimi / Drama
Francie / Itálie / Španělsko, 1973, 105 minut

Přehraj.to

160225662_428f58Snímek natočený podle skutečné události. Poblíž provensálského statku Grand´ Terre, patřícího Gastonu Dominicimu, nalezl 5. srpna 1952 Gastonův syn Gustave pozůstatky tří zavražděných lidí. Jednalo se o sira Jacka Drummonda, jeho manželku a jejich jedenáctiletou dceru. Oba dospělí byli zastřeleni, dítě utlučeno k smrti. Podezření vzápětí padlo na obyvatele nedalekého statku a výsledkem déle než rok trvajícího vyšetřování, byl soudní proces, ve kterém byl šestasedmdesátiletý Gaston Dominici odsouzen k trestu smrti, jenž mu byl posléze změněn na doživotí. Rozsudek byl vynesen na základě nepřímých důkazů, v průběhu vyšetřování padla mezi členy rodiny Dominiciových řada obvinění, protiobvinění i přiznání, která byla vzápětí odvolávána a vražda Drummondových tak nikdy nebyla uspokojivě vysvětlena.

Tvůrci filmu, kteří se nechali výše zmíněným případem inspirovat, do celé záhady příliš světla nevnášejí, snímek je však postaven na kvalitní práci s atmosférou a především na hereckých výkonech, zejména na mistrovství Jeana Gabina v roli Gastona Dominiciho.


Režie: Claude Bernard-Aubert

Scénář: Claude Bernard-Aubert, Daniel Boulanger, Louis-Emile Galey

Herci: Jean Gabin, Victor Lanoux, Gérard Darrieu, Gérard Depardieu, Geneviève Fontanel, Paul Crauchet, Evi Maltagliati, Jean-Pierre Castaldi, Jacques Rispal, Daniel Ivernel, Michel Robin, Jacques Debary, Henri Vilbert, Marco Perrin, Hubert de Lapparent, Pierre Forget, Gabrielle Doulcet, Fernand Berset, Marcel Gassouk, Jean-Claude Massoulier, Alberto Farnese, Max Amyl, Jean-Paul Moulinot, Rafael Hernández, Marie-Pierre Casey, Annick Fougery, Jean-Yves Gautier, Michel Bertay, Raoul Curet, Jack Berard, Jacques Richard

Vyhledat "Případ Dominici" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.