Rio Lobo

CSFD 72 %
Western
USA, 1970, 114 minut

Přehraj.to

158230377_919a86John Wayne jako mstitel hledající zrádce v řadách armády.
Železnice nikdy nebyla zcela jistým dopravním prostředkem, pokud šlo o přepravu peněz. V době války Severu proti Jihu se plukovník Cord McNally vydává po stopě zlodějů, kteří při vlakové loupeži zabili také jeho přítele. Mnohem více ale touží dopadnout tajemného muže, který výhodně prodává nepřátelům informace o transportu peněz a každém pohybu vojsk. Stopy vedou Corda McNallyho až na území Ria Loba, kde zákon je v rukou „nikoho“ a farmáři i lidé z městečka jsou vystaveni neustálému strachu.
Western natočil režisér Howard Hawks (podepsaný pod mistrovskými díly Zjizvená tvář, Herna na Zlatém pobřeží, Leopardí žena, Červená řeka a Rio Bravo). Vždy kladl neobyčejný důraz na výběr herců a jejich vedení před kamerou. Není proto náhodné, že pro roli Corda McNallyho si zvolil legendu amerického filmu herce Johna Waynea, s nímž již dříve spolupracoval. John Wayne hrál ve více než 142 snímcích. Jeho největší úspěchy jsou spjaté především s žánrem westernu (Přepadení, Muž, který zabil Liberty Valance, Nosila žlutou stužku, Červená řeka a Rio Bravo).


Režie: Howard Hawks

Scénář: Leigh Brackett

Herci: John Wayne, Jorge Rivero, Jennifer O'Neill, Jack Elam, Christopher Mitchum, Victor French, David Huddleston, Jim Davis, Robert Donner, Susana Dosamantes, Sherry Lansing, Lance Hool, Sondra Currie, Clint Walker, Ethan Wayne, Peter Jason, Bob Steele, Hank Worden, Don 'Red' Barry, George Plimpton, William H. O'Brien, Edward Faulkner, Chuck Roberson, Gregg Palmer, Michael Jeffers, Cap Somers, Boyd 'Red' Morgan, Mike Henry, Chuck Hayward, Bill Williams, Conrad Hool, Chuck Courtney

Vyhledat "Rio Lobo" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.