Tmavomodrý svět

CSFD 79 %
Válečný / Drama / Akční / Romantický
Česko / Velká Británie / Německo / Dánsko, 2001, 112 minut

Přehraj.to

158181512_46eb07Válečné drama i milostný příběh o přátelství, hrdinství a obětech i láskách českých stíhačů ve službách RAF za 2. světové války. Divácky nejúspěšnější film roku 2001 oceněný čtyřmi Českými lvy.
Film Jana Svěráka je komorním lidským dramatem, odehrávajícím se na napínavém historickém pozadí. Příběhu o statečnosti, hrdinství a nevděku historie, ale také příběhu o velké lásce, přátelství a chlapské cti vévodí Ondřej Vetchý v hlavní roli Františka Slámy, pilota, který po okupaci Československa v roce 1939 odešel k Britskému královskému letectvu bojovat proti Němcům. Do každodenního boje o život, ve kterém má přátelství cenu zlata, zasáhne osudové setkání s Angličankou Susan. Příběh připomíná odvahu těch, které historie zradila a na jejichž skutky by ani příští generace neměly zapomenout. Divácky nejúspěšnější film roku 2001 byl oceněn čtyřmi Českými lvy (režie, kamera, hudba a střih), Cenou filmových kritiků, hlavní cenou na festivalu ve Varně a dalšími.


Režie: Jan Svěrák

Scénář: Zdeněk Svěrák

Herci: Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek, Tara Fitzgerald, Charles Dance, Oldřich Kaiser, David Novotný, Linda Rybová, Jaromír Dulava, Lukáš Kantor, Radim Fiala, Juraj Bernáth, Miroslav Táborský, Hans-Jörg Assmann, Thure Riefenstein, Anna Massey, Viktor Preiss, Petr Burian, Čestmír Řanda ml., Jeremy Swift, Jiří Lábus, Daniela Kolářová, Martin Sitta, Horst-Günter Marx, Anna Veselá, Filip Renč, David Fisher, Jeff Tyler, Martin Dostál, John Comer, Michal Zelenka, Zdeněk Dvořák, Zdeněk Svěrák, Jan Svěrák, Sophie Wilcox

Vyhledat "Tmavomodrý svět" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.