Tři mušketýři

CSFD 82 %
Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický
Španělsko / USA / Panama / Velká Británie, 1973, 105 minut

Přehraj.to

158230563_8177adJeden za všechny, všichni za jednoho! Adaptace slavného románu Alexandra Dumase natočená v rozsáhlé koprodukci.
Oč by bylo chudší dětství každého z nás, kdyby nepoznal věrné přátele na život a na smrt Athose, Porthose, Aramise a d’Artagnana. Neustále bude Alexander Dumas udílet lekci všem, kdo chtějí psát dobrodružnou literaturu či bavit celou rodinu. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti.
A tak se nám vždy znovu a znovu zatají dech, když mladý gaskoňský šlechtic d’Artagnan, vybaven několika tolary, mečem, matčiným balzámem na rány a otcovým dopisem pro pana de Tréville, starého přítele rodiny, potká na jedné ze svých zastávek Rocheforta a v okénku zahlédne krásnou tvář Milady de Winter. Příběh začíná a my víme, že se máme nač těšit!
Filmová verze z roku 1973 v režii Richarda Lestera nazírá příběh Tří mušketýrů s lehkým odstupem, který mnohé pobavil a některé pobouřil.


Režie: Richard Lester

Scénář:

Herci: Oliver Reed, Raquel Welch, Richard Chamberlain, Michael York, Frank Finlay, Christopher Lee, Geraldine Chaplin, Jean-Pierre Cassel, Spike Milligan, Georges Wilson, Simon Ward, Faye Dunaway, Charlton Heston, Joss Ackland, Michael Gothard, Sybil Danning, Ángel del Pozo, Francis De Wolff, Nicole Calfan, Roy Kinnear, Richard Briers, Rodney Bewes, Anna Gaylor, Frank Thornton, Gretchen Franklin

Vyhledat "Tři mušketýři" na:
     
* Tyto odkazy vedou pouze na vyhledávání vybraných serverů, neneseme tedy žádnou odpovědnost za jejich obsah.